YÖKAK İzleme Takımı Üniversitemizi Ziyaret Etti

 

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) İzleme Takımı, 2019 yılında YÖKAK’ın Üniversitemizde yaptığı Dış Değerlendirme sonrası hazırladığı Kurumsal Geri Bildirim Raporu’nda (KGBR) yer alan iyileştirmeye açık yönlerimizi izlemek ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Üniversitemizi ziyaret etti.

YÖKAK İzleme Takımı, Üniversitemizin kalite güvencesi sistemi, eğitim-öğretim, Ar-Ge, toplumsal katkı ve yönetim sistemi süreçlerinin değerlendirildiği İzleme Programı kapsamında; Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Üniversitemiz Kalite Komisyonu ve Senato Üyeleri ile görüşmelerde bulundu.

Bitlis Eren Üniversitesinde, kalite çalışmaları kapsamında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından görevlendirilen İzleme Takımı, 18 -19 Ağustos 2022 tarihleri arasında, üniversite çalışanları, dış paydaşları ve üniversite öğrencileriyle görüşmeler düzenledi.

Görüşmelerin ilk etabı Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ile makamında gerçekleşti. Daha sonra Kurum Kalite Komisyonu, Senato üyeleri, akademik ve idari personeller ile görüşmeler düzenledi. Görüşmeler, Kurumsal Geri Bildirim Raporu (KGBR) ’de yer alan “gelişmeye açık yanlar” baz alınarak ele alındı.

Fiziki mekan incelemesinde Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Merkezi Kütüphane, Yemekhane ve Anfi Sınıflar incelendi.

İzleme Takımı’ndan Prof. Dr. Neslihan Boyan, Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, Doç. Dr. Elif Onur ve Evra Gürbüz tarafından gerçekleştirilen toplantılar, üniversite Senato Toplantı Salonu ve Merkezi Konferans salonunda yapıldı.

Üniversite personelinin ardından; ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileriyle; üniversitedeki gelişmeler, düzenlemeler hakkında görüşmeler yapıldı ve son olarak üniversitenin dış paydaşları ile görüşme yapıldı.

Program, Rektörlük makamında yapılan genel değerlendirme toplantısı ile sona erdi. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin ELMASTAŞ, YÖKAK İzleme Takımı ve Kalite Koordinatörü katıldı.

Toplantı sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, YÖKAK İzleme Takım Başkanı Prof. Dr. Neslihan Boyan’a, Akademik Değerlendiriciler  Prof. Dr. Ümit Alnıaçık ve  Doç. Dr. Elif Onur ile Öğrenci Değerlendirici Evra Gürbüz’e Üniversitemize gelerek bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmaları ve katkıları dolayısıyla teşekkür ederek hediye verdi.