Bitlis Eren Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsünden (TSE) ‘Yüksek Öğrenim ve Eğitim Hizmetleri Sunumu’ Kapsamında ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi almaya hak kazandı.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, rektörlük binası önünde düzenlenen belge töreninde yaptığı konuşmada, tüm akademik ve idari personelin katkılarıyla TSE'ye başvurduklarını ve bunun sonucunda kalite yönetim belgesi almaya hak kazandıklarını söyledi. Alınan belgelerin belirli periyotlarla yenilendiğini ifade eden Elmastaş, şöyle konuştu: "Üniversite olarak her yıl denetimden geçiyoruz. Yani kendimizi kontrol ettiriyoruz. Belgeyi almada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  TSE EN ISO:9001-2015 kalite belgesi gibi prestijli belge ile üniversitemizin gerek akademik alanda, gerekse sürdürmekte olduğu araştırma-geliştirme faaliyetleri öncülüğünde kalitesini tescillemiş olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Başta Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Yılmaz ve Prof. Dr. Ferit İzci ile Prof. Dr. Murat Aygün, Öğr. Gör. Hakan Tuzcu, Elçin Ecem Sezgin olmak üzere bu alandaki çalışmalara katkı sağlayan tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum.” dedi. 

Rektörlük binası önünde gerçekleşen belge ve bayrak törenine Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ın yanı sıra Rektör yardımcıları, Fakülte dekanları, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu müdürleri ile akademisyenler katıldı.