Üniversitemizde Bitlis TEKMER Öğrenci Paneli Düzenlendi


Bitlis Eren Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Girişimcilik ve Kariyer Öğrenci Kulübü ortaklığında "Bitlis TEKMER Öğrenci Paneli" düzenlendi. 

Bölgenin TEKMER onayı alan ilk üniversite olduğuna vurgu yapılan panelde konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, TEKMER ile Üniversitemizin AR-GE çalışmalarının merkezi olacağını söyledi. Rektör Elmastaş,  TEKMER’in girişimcileri üretime katkı sunmaya özendireceğini, aynı zamanda girişimcilerin üniversite imkanlarından faydalanacağını, teknolojik gelişmeler için de üniversitenin deneysel bir çalışma alanı olacağını ifade etti. 

"Uzman Görüşlerinin Alınması" ve "Soru-Cevap" şeklinde iki kısımdan oluşan panelde; vizyonunu inovatif yöntem ve tekniklerden alan, temel hedefini yerel kalkınma ve teknolojik girişimcilik olarak belirleyen Bitlis Teknoloji Merkezi tanıtılarak faaliyet alanı ile ilgili bilgiler verildi. 

Moderatörlüğünü Bitlis TEKMER Müdürü Nurdoğan Oto'nun yaptığı panelde; panelistler Bitlis TEKMER Yönetim Kurulu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Atlı, Bitlis TEKMER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç Dr. Yakup Şahin, Bitlis TEKMER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeki Uçar ve Bitlis TEKMER İcra Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yusuf Çınar görüşlerini bildirip öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. 

Öğrenci ve akademisyenlerden yoğun ilgi gören etkinlik, plaket takdimi ile son buldu.