Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, Özbekistan Üniversitesi ve Kırgızistan Manas Üniversitesi Rektörlerinden Üniversitemize Ziyaret


"Tarihin Görgü Tanıkları Ayağa Kalkıyor Projesi: Ahlat Çalıştayı”na katılmak üzere ilimize gelen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay YALÇIN, Özbekistan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim YOLDAŞEV ve Türkiye - Kırgısizistan Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alparslan CEYLAN Üniversitemizi ziyaret etti. 

Üniversitemiz Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette ayrıca Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ile Bitlis Eren Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

İmzalanan protokol ile akademisyenler arasında ortak araştırma faaliyetleri, akademik personel ve araştırmacıların karşılıklı anlaşma ile önceden belirlenen bir yıllık veya daha uzun bir süre için değişimi, belirlenen süreler için lisans ve lisansüstü öğrenci değişimi, seminerler, kurslar, çalıştaylar ve diğer bilimsel toplantıların düzenlenmesinde; eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel çalışmaların ortak yayınlannasında; spor, sanat ve kültürel etkinliklerin organizasyonunda iş birliği amaçlanmaktadır. 

Protokol imza töreninden sonra toplu fotoğraf çekimiyle ziyaret sona erdi.