Bitlis Eren Üniversitesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı


Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin Gönüllülük Çalışmaları Dersi kapsamında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Gününü büyük bir coşku ile kutladı. 

BESYO Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatih Hazar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurullah Ulutaş, akademisyenler ve öğrenciler ile üniversitede öğrenim görmekte olan uluslararası öğrenciler katıldı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Program Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Fatih Hazar'ın konuşmasıyla devam etti. Hazar konuşmasında, "Bu anlamlı günü sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum, hepiniz hoş geldiniz. 24 Kasım; hem 1928’de Millet Mekteplerinin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı hem de Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başöğretmen” olarak kabul edildiği gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleğidir.  Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve adanmışlık ruhudur. Böylesine mühim bir görevi olan biz öğretmenlere toplumu eğitme, kalkındırma, geleceği hazırlama gibi çok önemli görevler düşmektedir.  Bu sorumluluğun bilicinde olarak büyük emekler sarfetmiş ve ebediyete intikal etmiş, tüm öğretmenlerimizi minnetle, saygıyla, şükranla anıyorum. Kutsal öğretmenlik mesleğini büyük bir sorumlulukla yerine getirmekte olan siz değerli öğretmenlerimizin ve geleceğin öğretmenlerinin öğretmenler gününü kutluyorum." dedi. 

Öğretmenler günü anısına hazırlanan yaş pastanın kesilmesi ile kutlama programı sona erdi.