Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

 • Ana Sayfa
 • Uzaktan Eğitim ile Öğrenmek Çok Kolay 

   

  Üniversitemizde Türk Dili, İngilizce, Bilgisayar gibi servis dersleri uzaktan eğitim kapsamında verilmektedir. 

  2011 - 2012 Akademik Yılı içinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan Çocuk Gelişimi Programı ile başlayan uzaktan eğitim çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmektedir. Modern laboratuvarlarımız ve gelişim yazılımlarla yürütülen uzaktan eğitim programı ile öğrenciler zaman ve mekandan bağımsız olarak öğrenmelerine imkan tanımaktadır.  

 • Öğrenci Kulüp Etkinlikleri

  Öğrencilerimiz Kulüp Etkinlikleri ile eğleniyor. Her yıl Sağlık Kültrü ve Spor Daire Başkanlığı çeşitli alanlarda ücretsiz kurslar düzenlemektedir. 

  Gitar, Keman, Yüzme, Dalgıclık, Dans, Halk Oyunları bunlardan sadece bir kaçıdır.

  Her yıl düzenli olarak öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda, usta öğreticilerin eşliğinde çeşitli kurslar düzenlenmektedir.

  Bu kurslar ile öğrencilerimiz bir taraftan yeteneklerini geliştirirken diğer taraftan sosyal aktiviteler ile öğrenim hayatından yeni deneyimler yaşamaktadır.  

Neden Bitlis Eren Üniversitesi?

İlme, aydınlığa ve geleceğe açılan kapı Bitlis’in yeni yüzü ve bilimin aydınlatan güneşi Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi, evrensel değerleri ülkenin değerleriyle bütünleştiren; adil, güvenilir ve hoşgörü temelinde gönül birliği, sevgi ve saygı esasına dayalı, akademik özgürlük ortamında; bilim, teknoloji ve sanatın özgün, çağdaş ve üstün niteliklerini bireylere kazandırmayı; eğitim, araştırma ve hizmet alanlarında bilgi üretmeyi; bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlamayı ilke edinmiştir.

Şeffaflık ve katılımcılık ilkesiyle; bilim ve teknolojide yeniliği, eğitim öğretimde niteliği esas alarak, sürekli gelişmeyi hedefleyen, örnek bireyler yetiştiren, toplumun değerlerine saygılı bir üniversite vizyonuna sahiptir.

2007 yılında kurulan Bitlis Eren Üniversitesi; genç, dinamik, evrensel değerler ışığında ve tarihinden devraldığı misyon doğrultusunda bilim, teknoloji, kültür ve sanat birikimine katkıda bulunmaya çalışan, ülkenin geleceğini güvenle emanet edebileceğimiz nitelikli, üretken, dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan lisans, yüksek lisans ve doktora programları yürüten bir üniversitedir.

Neden Bitlis?

Tarihi dokusu ve eşsiz güzellikteki doğasıyla öne çıkan şirin bir Anadolu kenti.

Binlerce yıllık tarihi yansıtan Bitlis il merkezi ve Ahlat’ın yanı sıra Van Gölü’nü adeta içine alan Tatvan ve Adilcevaz’ın emsalsiz doğası yüzyılların ilim ve kültür birikimine sahip Mutki, Hizan ve Güroymak ilçeleriyle Doğu Anadolu’nun nadide şehirlerinden biridir.

Havası, suyu, sıra sıra dağları, kışın beyaz yazı ise yemyeşil görüntüsü ile Bitlis, bir “Yeryüzü Cennetidir.” Türkiye’nin en büyük yanardağı olan eşsiz doğa harikası Nemrut Dağı ve Krater Gölü; Tatvan-Ahlat-Adilcevaz ilçelerimizin bir hilal şekliden kucakladığı uçsuz bucaksız görüntüsüyle Van Gölü; irili ufaklı birçok gölü; Süphan Dağı; Beş Minaresi, Şifalı Suları, kaplıcaları ve misafirperver insanıyla Bitlis, tarih ve doğanın en güzel birlikteliğini sergileyen şirin bir ilimizdir.

Anadolu’nun ilk yerleşim mekanı Ahlat’la beraber 6 ilçesiyle 4 mevsimin bir arada yaşandığı, yeşilin, mavinin ve beyazın ahenkli kompozisyonunu barındıran ve her yeri tarih kokan Bitlis.

Anadolu’nun en köklü ilim merkezlerinin dünden bugüne yaşandığı ve yaşanacağı merkez.

Bitlis'in eşsiz doğasını göz önüne seren bir albümüne göz atmak ister misiniz?

Şehir ve Üniversite

Tanıtım Filmi

Misyonumuz

Bilim, teknoloji, kültür-sanat, sağlık ve spor alanlarında araştırmalar yapmak; evrensel değerlere, akademik ve mesleki yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmektir. 

Vizyonumuz 

Bilim ve teknolojide yeniliği, öğretimde niteliği esas alarak örnek bireyler yetiştiren; temel bilimlerde öncü, islami ilimler ve kültür-sanat-spor alanlarındaki araştırmalarda bölge kaynaklarına ve dinamiklerine öncelik veren, ülkemizde ve bölge ülkelerinde tercih edilen rekabetçi bir üniversite olmaktır.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler