Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Birimlerimizden

Maliye Bakanı Üniversitemizi Ziyaret Etti

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 14.08.2017, 552 defa okundu.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından düzenlenen Bitlis Gezi Programı kapsamında 11 Ağustos Cuma günü Üniversitemiz Yahya Eren Konukevinde düzenlenen akşam yemeğine Maliye Bakanı Naci Ağbal katıldı.

Yemek sonunda Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali İsmail Ustaoğlu, Bitlis Ak Parti Milletvekili Vedat Demiröz ve BETAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren konuşma yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal: “Bitlis gerçekten kadim bir şehir. Anadolu coğrafyasındaki bin yıllık medeniyetin beşiği ve ilk çıkış noktası. Bizleri samimiyetle karşılayan Bitlisli kardeşlerime teşekkür ederim. Bitlis Eren Üniversitesine ve Bitlis’e büyük katkıları olan Ahmet Eren’e hükümetimiz ve şahsım adıma teşekkür ederim. Şehrin gelişmesi için belediyelerimizin yaptığı çalışmalara bakanlığımızın katkıları olacağını belediye başkanlarımızla paylaştık. Bu ziyaretimiz inşallah Bitlis için hayırlı ve bereketli bir ziyaret oldu.” dedi.

BETAV üyelerinin ülkemizin her köşesinde ilim ve irfan meclisine çok güzel katkılar sağladığını belirten Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu: “BETAV’ın yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda gurur duymamak elde değil. Vatan sevgisinin imandan olduğu şiarıyla hareket ederek kendi memleketine kendi milletine kendi evlatlarına yapılan katkı en güzel hizmetlerin başında geliyor. Ülkemizin çeşitli yerlerinde iş imkanı sağlayan değerli BETAV üyelerinin Bitlis’te güzel vakit geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Milletvekili seçildiğinden bu yana Bitlis halkına, düşünce ve fikirleri ne olursa olsun eşit davrandıklarını belirten Milletvekili Vedat Demiröz: “BETAV bizim için çok önemli ve yaptıkları hizmetleri yakından takip ediyorum. BETAV’ın Üniversite olsun okullar olsun Bitlis’e yaptığı katkılarını küçümsemek mümkün değil. Maliye Bakanımızı ve Milli Eğitim Bakanımızı Bitlis’te gezdirme imkanımız oldu. Bitlis’i kendi gözleriyle gören bakanlarımızla beraber Bitlis için yapılabileceklere çalışacağız.” dedi.

Eren ailesi ve BETAV Yönetim Kurulu adına herkesi sevgi ve saygıyla selamlayan BETAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren: “Birçoğunuzun bildiği gibi BETAV 1987 de kurulmuş bir eğitim vakfıdır. Burada potansiyel Bitlisli siyasetçilere ve potansiyel BETAV üyelerine öteden beri dile getirdiğim bir özelliği yinelemek istiyorum. Vakfımız, kurulduğu günden bu yana herhangi bir siyasi görüşe herhangi bir ideolojiye pirim vermemiştir. BETAV’ın çok dar kapsamlı bir amacı vardır o da Bitlis’in yükseköğretim gençlerine yardımcı olarak onlara burs vererek Bitlis’in eğitim ve tanıtımına katkıda bulunmaktır. BETAV, bugüne kadar 3000’i aşkın öğrenciye yardımcı olmuştur. Her yıl da 600’ü aşkın öğrenciye burs vermektedir. Bu katkılarından dolayı bütün üyelerimize teşekkür ederim.” dedi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler