Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Birimlerimizden

Ahlat Myo’da “15 Temmuz Şehitler Çeşmesi” Açılışı Yapıldı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 17.07.2017, 787 defa okundu.

Ahlat Meslek Yüksekokulu’nda 15 Temmuz 2016 darbe girişimine karşı milletimizin destansı direnişinin yıldönümünde “15 Temmuz Şehitler Çeşmesi” açılışı yapıldı.

Yüksekokul bahçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitler Çeşmesinin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sabir Rüstemli ve Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, Genel Sekreterimiz Muhammed Zahid Kuldaş, İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Ahlat MYO Müdürü Harun Koçak, kurum amirleri ve öğretim üyeleri katıldı.

Çeşmenin açılış konuşmasını yapan Ahlat MYO Müdürü Harun Koçak: “Bu çeşmenin yapımında emeği geçen Sayın Rektörümüz ve Sayın Kaymakamımız başta olmak üzere Meslek Yüksekokulumuzun değerli hocalarına, taş ustamıza ve bizi kırmayıp buraya kadar gelen değerli katılımcıların tamamına sonsuz teşekkürler ediyorum. Cenab-ı Hak bize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın.” dedi.

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım: “Bu millet kendisine ihtiyaç duyulduğunda her zaman Çanakkale ruhunu tekrarlayabilir. Nitekim milletimiz 15 Temmuz’da bize Çanakkale ruhunu bir kez daha hatırlattı. Belki dünya Çanakkale’yi unuttu ama 15 Temmuz’da şehitlerimiz bir kez daha bunu bütün dünyaya hatırlattı, milletimiz hatırlattı. Bu millet zillet içerisinde yaşamaktansa, izzet içerisinde ölmeyi her zaman tercih etmiştir. Bir daha olursa yine hazırız, yeryüzünde bizim kadar şehadete hazır olan başka bir millet yoktur. Bunu 15 Temmuz’da bir daha gördük. Başkomutanın bir tek sözüyle herkes meydanlara döküldü, şehadete koştu. Hepsinin ruhları şad olsun, Allah şehadetlerini kabul etsin” dedi.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise: “1 yıl önce, 40 yıldan beri kurulan tuzak yine milletimiz tarafından bertaraf edildi. Görüyoruz ki milletimizin her ferdi devletimiz zor duruma düştüğü zaman inisiyatif alabiliyor, milletin başındaki belayı kendisi bertaraf edebiliyor. Tabi 249 şehidimiz oldu, onları rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. O gün çok sayıda gazimiz oldu. Onlara da memleket hizmetinde hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz” dedi.

 Konuşmaların ardından çeşmeden su içildi ve çeşmenin hayırlı olması temennilerinde bulunuldu.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler