Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Birimlerimizden

Fen Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 06.06.2017, 712 defa okundu.

Fen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreni 06 Haziran Salı günü Merkez Konferans Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Törene çok sayıda mezun öğrenci ve aileleri katıldı.

Fakülte birincisi Ramazan Aslan’ın konuşmasıyla başlayan program Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezai Yalçın’ın konuşmasıyla devam etti. Mezun olan öğrencilere sorumluluklarınızın bilinciyle hareket etmek sizleri madden ve manen rahatlatacaktır diyen Prof. Dr. Sezai Yalçın sözlerine şöyle devam etti: “Siz bugün bu lisans diplomalarını hak ederek bu ülkenin geleceğini inşa etme liyakatine haiz olduğunuzu teorik olarak ispatladınız. Şimdi sıra bunu eyleme dökmekte. Bizler hocalarınız ve aileleriniz olarak bu meşakkatli yolculuğunuzda dün olduğu gibi yarın da ihtiyacınız olduğunda yanı başınızda ve en büyük destekçileriniz olacağız. Mezunlarımızın devlete, millete ve insanlığa faydalı olması temennisi ile öğrencilerimizi, hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum.”

Öğrencilerimizin başarısı bizim başarımız ve gurur kaynağımızdır diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş: “Ailenize, annenize, babanıza ve ülkenize olan sadakatinizden asla vazgeçmeyin. Okulunuzu ve hocalarınızı hiçbir zaman unutmayın. Çünkü vefa insanı insan yapan temel değerlerin başında gelir. İnsanlar ile olan ilişkilerinizde insan haklarına riayet etmekten bir an bile geri durmayın. İnsan sevgisini yüreğinizden eksik etmeyin ve şiddete hayatınızda katiyen yer vermeyin. Böyle yaptığınızda daha mutlu bireyler olacaksınız. Bundan sonraki hayatınızda sizlerden daha fazla hizmet ve katkı bekliyoruz. Her türlü sorumluluğu da yerine getireceğinize inanıyor ve mezuniyetinizin hayırlı olmasını diliyorum.

Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş ve okul idarecileri tarafından dereceye giren öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından kep atma töreniyle sona erdi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler