Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

Ahlat MYO Mezuniyet Töreni

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 18.05.2017, 420 defa okundu.

Ahlat Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni 17 Mayıs Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi Ertuğrul Gazi Konferans Salonunda Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Ahlat MYO Müdürü Öğr. Gör. Harun Koçak, Adilcevaz MYO Müdürü Öğr. Gör. Murat Çelik, bazı kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Ortak bir sevinci paylaşmak için toplandıklarını belirten Ahlat MYO Müdürü Öğr. Gör. Harun Koçak, törene katılan herkesi selamladı. Koçak: “Sevgili öğrenciler, bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemi kapanıyor yeni bir döneme başlıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Hayat dersinize iyi hazırlanın. Bildiğini iyi anlatır insan bilmediğinde bocalar. Bilmek ise saygınlık getirir. İnsanlara, yaşları ne olursa olsun saygı ile yaklaşın. Unutmayın ki sayılmanın ilk şartı saymaktır. Saygı ve sevgiyi sadece insana göstermekle kalmayın. Kâinatın bir bütün olduğunu unutmayın. Her şeyin farkında olun ama iyi olmayı seçin. İyi kalmak büyük mücadele gerektirir. Mücadeleye girmekten korkmayın. Farklı fikirleriniz, farklı dünya görüşleriniz var, bunlar zamanla gelişecek. Size bir uyarım var: Neyi taşırsanız, efendi gibi taşıyın. Üslûbun fikirden önce geldiğini unutmayın. Bir de şunu unutmayın. İnsaniyet her şeyin üstündedir. İnsaniyetinizi diğer insanlara göstermekten geri kalmayın. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç ama hiç vazgeçmeyin. Hoşgörülü, kendinize özgü, ayaklarının üzerinde durabilen bireyler olarak başarılı gelecek nesillerin yetişmesinde de payınız olsun.” dedi.

Öğrencileri mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, mezun olan tüm öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

Mezun olan tüm öğrencileri tek tek tebrik eden Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu: "Sizi buraya gönderen anne babalarınızın boynunu eğik bırakmadığınız için, önünüze çıkan engelleri aştığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Hayat önünüze her zaman engeller çıkartacak ama kazananlar sadece vazgeçmeyenler olacaktır. Başarı tesadüf değildir. Başarı sadece gayret edenlerindir. Son olarak çok özel bir yerde eğitim öğretim hayatınızı tamamladınız. Siz değerli kardeşlerimizi tebrik ediyorum, bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ahlat MYO Müdürü Harun Koçak tarafından katkılarından dolayı Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli'ye plaket takdim edildi.

Mezuniyet töreni, öğrencilere anı belgeleri ve bölüm birincilerine plaketlerinin protokol tarafından takdim edilmesinin ardından mezuniyet pastası kesimi ve kep atma töreniyle sona erdi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler