Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

BEKGEM'den anneler günü programı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 17.05.2017, 532 defa okundu.

Üniversitemiz Kadın ve Genç Girişimcileri Destekleme Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (BEKGEM) tarafından 17 Mayıs Çarşamba günü Merkezi Konferans Salonu'nda "Anneler Günü" programı düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Rektörümüzün “Anneler Günü” mesajının okunmasıyla devam etti. Rektör Yardım mesajında: “Dünyaya gözlerimizi açtığımız andan itibaren hayatlarının her dakikasını bizi düşünerek harcayan değerli annelerimizin emeklerinin herhangi bir karşılığı yoktur. Sınırsız şefkat ve koşulsuz sevginin kaynaklık ettiği fedakârlıkları, kendilerini dünyanın en cömert; biz evlatları da en zengin insanlar kılmıştır. Bugün dünyada güzellik adına ne varsa anneliğin derinliğinden bir parça taşımaktadır. Sabırları ve özverileri bizi bugünlere getirdiği gibi geleceğimize kılavuzluk etmeye devam edecektir. Haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimizi bilerek, tüm evlatların harcanan emeklerin en azından boşa gitmediğini gösterecek bir yaşamı annelerimize armağan edebilmesi temennisiyle “Anneler Günü ”nü kutluyor, koca yürekli annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmasına tüm anneleri ve anne adaylarını selamlayarak başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, bugünkü programın bugüne kadar yaptıkları en anlamlı program olduğunu söyledi. Prof. Dr. Demirtaş: “İnsanlığın huzuru, mutluluğu dolayısıyla kurtuluşu; merhamete, sevgiye ve sabra muhtaçtır. Anne yüreği; merhametin, şefkatin, sevginin ve sabrın zirvesini temsil eder. Hiçbir beşeri sevgi anne sevgisinden daha yüce daha saf olamaz. Anne sevgisi gibi karşılıksız, anne sevgisi gibi hesapsız hiçbir sevgi yoktur. Emin olunuz ki dünyayı anneler idare ediyor olsaydı bugünkü savaşlar ve şiddet olayları olmazdı. Eğer dünyayı anneler yönetseydi, dünyamız daha yaşanabilir daha sevecen bir mutluluk adası haline gelebilirdi. Bu vesileyle bir kez daha bütün annelerin anneler gününü kutluyor ve bu güzel etkinliği düzenleyen BEKGEM’e sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, Araştırma Görevlisi Ali Osman Yalkın’ın ney taksimi eşliğinde öğrencimiz Edanur İnce’nin okuduğu şiirin ardından Ali Osman Yalkın’ın Refik Ferzan’ın Hicaz Peşrevi ve Göksel Baktagir’in hicaz semaisini icra etmesiyle devam etti.

Anneler Günüyle ilgili bir konuşma yapan Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Özdil, yıl içinde kutlanan en anlamlı günün anneler günü olduğunu ifade etti. Özdil: “Daha doğmadan anne çocuk arasında başlayan ilişkiyi anlatmaya hiçbir kitap hiçbir bilim yetmiyor. Ne psikoloji ne biyoloji ve de sosyoloji bitirebildi tanımlamalarını. Bir annenin çocuğuna olan aşkını anlatamadı hala kitaplar. Anlatılanlar yetmedi, bitmedi yazılanlar. Anne olmak çok önemli bir kavram aslında. Dünya üzerinde bütün toplumlarda böyle. Annelik içerdiği bütün anlamlarla çok farklı bir statü. Evliliklerin gidişatını değiştiriyor, insanın bütün psikolojisini, hayata bakışını, hayata tutuşunu belirliyor. Bütün dinlerde ve inanışlarda anneye ve anneliğe özel haklar verilmiştir.” dedi.

Kadın ve Genç Girişimcileri Destekleme Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin hazırladığı slayt gösterisinin ardından tüm annelerin Anneler Gününü kutlamak adına Hatice Yardım ve Kamile Rüstemli hanımefendiye Burak Yardım tarafından çiçek takdim edildi.

Program, Üniversitemiz Müzik Kulübünün müzik dinletisiyle sona erdi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler