Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

Toplum Gönüllüleri Kulübünden Anlamlı Etkinlik

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 16.05.2017, 350 defa okundu.

Üniversitemiz Toplum Gönüllüleri Kulübü öğrencileri Engelliler Haftası münasebetiyle “Ya Sende Engelli Olsaydın” adlı bir etkinlik düzenledi.

Engellilerin sorunları dile getirilerek, yaşadıkları zorlukları aşmalarına yönelik çözümleri oluşturmak için Toplum Gönüllüleri Vakfıyla ortak yürütülen faaliyet 16 Mayıs Salı günü üniversitemiz yerleşkesinde yapıldı.

Empati atölyesi, görsel ve yazılı materyaller ve işaret dilini kullanılarak toplumumuza ve özellikle gençlere toplumsal duyarlılığı artırıcı mesajlar vermeye çalıştı.

Herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu belirten Toplum Gönüllüleri Kulübü Danışmanı Okutman H. Kürşat Durmaz, engelin elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta yahut zihinde olmadığını ifade etti. Durmaz: “Engeli oluşturan bizim farklılıkları bilerek veya bilmeyerek göz ardı etmemizdir. Buradaki sorun insanların ihtiyacına göre olanakları uygun şekilde tasarlamamamızdır. Bir gün hepimiz bir kaza veya hastalık nedeniyle mağduriyet yaşayıp engelli olabiliriz. Bu nedenle engellilerin sorunlarına karşı her zaman duyarlılık gösterip, toplumda farkındalık oluşturmalıyız.” dedi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler