Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

Kariyer Planlama Konferansı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 21.04.2017, 446 defa okundu.

Üniversitemiz Ekonomi Politik Kulübü tarafından “Kariyer Planlama, İş Planı Hazırlama Teknikleri ve Genç Girişimci Destekleri” konulu konferans düzenlendi.

21 Nisan Cuma günü KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya ve Nurkap Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulbari Kocakaplan’ın sunumuyla gerçekleşen program, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sabir Rüstemli’nin de katılımıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu ve Ekonomi Politik Kulübü Başkanı Yunus Emre Kızıltaş’ın açılış konuşmalarıyla devam etti.

3624 Sayılı kanunla KOSGEB’in kurulduğunu belirten İl Müdürü Cevat Kaya, özel bütçeli bir kurum olduklarını ifade etti. KOSGEB’in yapısını anlatan Kaya, KOSGEB Kuruluşları, Girişimcilik Destekleri ve Girişimcilik Kurslarından bahsederek sunumunu bitirdi.

Dünyadaki 5 büyük başarı hikayesinden bahseden Nurkap Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulbari Kocakaplan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Sevgili öğrenciler okuduğunuz bölüme bağlı kalmaksızın, meslek olarak ilgi duyduğunuz ve kendinize güvendiğiniz sektörleri de seçebilirsiniz. Ama en güzeli okuduğunuz, emek verdiğiniz bölümü seçmeniz. Neler yapabileceğinizi, nasıl bir yol izleyeceğinizi kafanızda oluşturmanız gerekir. Bu sayede başarılı olup, hedeflerinize ulaşabilirsiniz.”

Program, soru cevap bölümünün ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu tarafından katılımcılara anı plaketi takdim edilmesiyle sona erdi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler