Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

Kadim Şehir Bitlis Fotoğraf Sergisi

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 16.04.2017, 459 defa okundu.

Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Turizm Haftası kapsamında “Kadim Şehir Bitlis” konulu fotoğraf sergisi açtı. 18 Nisan Salı günü Valilik Sergi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sabir Rüstemli de katıldı.

Allah’ın Bitlis’e eşsiz güzellikler sunduğunu dile getiren Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Bitlis’in geleceğinin tarım ve turizm olduğunu ifade etti. Vali Çınar: “Cenabı Allah bu şehre her şeyi vermiş. 15-16 medeniyete ev sahipliğinden kaynaklı çok büyük bir tarihi birikimi, eser potansiyeli var. Tabiatı çok güzel: göller, dağlar, kraterler, termal kaynaklar… Yani tarih, sağlık, deniz ve inanç turizmi açısından çok büyük bir potansiyel arz ediyor. Bizim bu potansiyeli ortaya çıkarmamız gerekiyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Turizm Haftası nedeniyle okullarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Program, aralarında Öğretim Görevlimiz Oktay Subaşı’nın da bulunduğu Bitlisli Fotoğraf sanatçılarının çektiği “Kadim Şehir Bitlis” konulu fotoğraf sergisinin açılışı ve gezilmesi ile sona erdi.

Bitlis’in tarihi ve doğal güzelliklerinin farklı bakış açılarıyla ortaya çıkarıldığı fotoğraf sergisi 3 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler