Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Birimlerimizden

Sosyal Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 14.04.2017, 850 defa okundu.

Sosyal Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısı 14 Nisan Cuma günü çok sayıda akademisyenin katılımıyla yapıldı.

Yüksekokulun Bitlis Meslek Yüksekokulu adıyla 11.07.1992 tarihinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak kurulduğunu belirten Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karakaş, 14 Aralık 1992 tarihinde İnşaat Programına ön kayıtla alınan 25 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başladıklarını ifade etti. Karakaş: “Meslek Yüksekokulumuz Bitlis Eren Üniversitesinin kurulması ile üniversiteye bağlanmıştır. Bitlis Meslek Yüksekokulu adıyla açılan okulumuz, 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibariyle Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak iki farklı yüksekokula ayrılmıştır. Okulumuz şu anda Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Mülkiyet Koruma, Güvenlik, Muhasebe ve Vergi, Pazarlama ve Dış Ticaret, Toptan ve Perakende Satış, Yönetim ve Organizasyon bölümleriyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.” dedi.

Bütün meslek yüksekokullarının Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak kurulduğunu ve kendisinin de meslek yüksekokullarının kuruluşlarında bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım: “Meslek yüksekokulları projelerin en çok yapıldığı yerlerdir. Burası da Sosyal Bilimler MYO olduğu için bölgeye yönelik birçok projenin hayata geçirilmesi gerekir. Bu konuda hepinizden proje bekliyorum. Bitlis’e ve bölgemize yönelik projeler düşünün sonra bu projeleri uygulamaya geçirin. Bu konuda en büyük destekçiniz biz olacağız.” dedi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler