Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Son Haberler

Sağlık Hizmetleri MYO Akademik Kurul Toplantısı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 14.04.2017, 747 defa okundu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısı 14 Nisan Cuma günü MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk’ün sunumuyla yapıldı.

Meslek Yüksekokulunun 2009 yılında kurulduğunu belirten Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk, 2009-2010 öğretim yılında öğrenci alımına başladıklarını ifade etti. Öntürk: “İki bölüm ve bu bölümlere bağlı Çocuk Gelişimi ve Tıbbi Laboratuvar programları ile şu anki Sosyal Bilimler MYO hizmet binasında eğitim öğretime başladık.” dedi. Okulun akademik ve fiziki yapısından da bahseden Okutman Öntürk, 2017 yılı hedefleriyle sunumunu bitirdi.

Sunumundan dolayı Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk’e teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitemizi geliştirmemiz lazım. Bu üniversite bana olduğu kadar size de emanet. Şunu önemle vurgulamak istiyorum. Bölgeyi geliştirmek ve bölgeye hizmet getirmek istiyorsak bunu sağlık sektörüne öncelik vererek sağlayabiliriz.”

Sağlık Kampüsü projesinin en önemli projelerinden biri olduğunu da belirten Rektör Yardım, Tıp Fakültesi kurmanın bu projenin en önemli adımı olduğunu belirtti. Prof. Dr. Yardım: “Üniversitemizde Tıp Fakültesini kurabilirsek bunun arkası çorap söküğü gibi gelecektir. Okulumuzda bulunan laboratuvar ve malzemeler bu konuda bize çok büyük destek sağlayacaktır. Bu bölgeyi gerçekten değiştirmek istiyorsak bu bölgede Tıp Fakültesi olmak zorundadır.” dedi.

Okul laboratuvarlarını gezip burada incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Yardım daha sonra Sağlık Hizmetleri MYO Uygulama Kreş ve Anaokulunu gezerek, buradaki çocuklarla yakından ilgilendi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler