Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Birimlerimizden

Teknik Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 13.04.2017, 698 defa okundu.

Teknik Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısı 13 Nisan Perşembe günü çok sayıda akademisyenin katılımıyla yapıldı.

Meslek Yüksekokulunun il merkezinde kurulmuş en eski akademik birim olduğundan bahseden MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Oral konuşmasına şöyle devam etti: “Okulumuz Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne bağlı olarak, 1992 yılında Bitlis MYO olarak kurulmuş ve aynı yıl içerisinde inşaat programına öğrenci alarak eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. 2007 yılında açılan yeni üniversiteler kapsamında Meslek Yüksekokulumuz Bitlis Eren Üniversitesine bağlanarak 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibari ile de iki farklı birime ayrılmıştır. Okulumuz hala Teknik Bilimler MYO adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.”

Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım da: “Proje kültürü olma yolunda ciddi çalışmalarımız var. Proje, üretkenliktir, bir amaç, bir tarafa ulaşmak ve bir sorun çözmek için yapılır. Projelerinizi bilim camiası ile paylaştığınız kadar bir şehrin insanları ile de paylaşıyorsunuz. Sosyal içerikli, iş tecrübesi kazandırmaya yönelik projeler yaparak bölgeye olan katkınızı arttırabilirsiniz.” dedi.

Toplantının ardından Rektör Prof. Dr. Yardım, kantinde öğrencilerle bir araya geldi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler