Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Haber Arşiv

Bitlis Eren Üniversitesi Yeni Bölümler İle Büyüyecek…

İlkay Özmen, 30.12.2010, 4178 defa okundu.

Bitlis Eren Üniversitesi, ilin gelişiminde, kalkınmasında ve saygınlığının artmasında lokomotif görevi üstlendiğinden çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bitlis Eren Üniversitesi, ilin gelişiminde, kalkınmasında ve saygınlığının artmasında lokomotif görevi üstlendiğinden çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bir yılı daha geride bırakırken, Yükseköğretim Kurulu'nun 21/12/2010 tarihli Yürütme Kurulu Kararı sonucunda, üniversitemiz bünyesinde açılacak olan, 17 bölüm ve program ile 2011 yılına daha mutlu bir şekilde girmeye hazırlanıyor.

Akademik, fiziksel ve sosyal gelişim açısından önemli atılımlarda bulunan üniversitemiz, yeni açılacak bölümler ile hem öğrenci sayısını artıracak hem de ilin gelişiminde önemli rol üstlenecektir.

Bu yeni açılacak bölümlerimizin, fakültelere göre dağılımına baktığımızda, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde; Sanat Tarihi, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Arkeoloji Bölümleri; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümleri; Sağlık Yüksekokulu bünyesinde ise Sosyal Hizmetler Bölümleri açılırken, bunların yanında meslek yüksekokullarında da yeni programlar hayata geçirildi.

Ahlat Meslek Yüksekokulu'nda, Yerel Yönetimler, Mimari Restorasyon, Maliye, Geleneksel El Sanatları Programları; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda, İlk ve Acil Yardım, Ağız ve Diş Sağlığı Programları; Tatvan Meslek Yüksekokulu'nda, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı; Adilcevaz Meslek Yüksekokulu'nda ise Özel Güvenlik ve Koruma, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programları açıldı.

Yeni bölüm ve programları açarken il, bölge ve ülke gereksinimlerini ve bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin iş bulma olanaklarını göz önünde bulundurduk. Üniversitemiz bünyesinde yeni fakülte ve bölümlerin açılması için gelecek dönemlerde de çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Modern üniversite yerleşkemiz, tecrübeli eğitim kadromuz ve yeni açılan bölümlerimizle üniversitemizi daima ileriye taşıyacağız.

 

 

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler