Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler

Eren Holding

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı , 21.01.2014, 33138 defa okundu.

1969 yılında tekstil sektörüyle ticari yaşamına başlayan; enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento ve turizm alanlarında faaliyet gösteren Eren Holding ve bağlı şirketleri, öz kaynağa dayalı büyüme stratejisi ile ülkenin en büyük gruplarından biri olarak kabul edilmektedir. Grubun aktif büyüklüğü 2015 itibariyle 3 milyar dolar olurken, önümüzdeki 3 yılda gerçekleştirilecek yatırım bedeli 2.5 milyar dolar olarak planlanmaktadır. İç dinamizmi, tecrübesi, yönetim anlayışı ve toplam kalite felsefesiyle girdiği her sektörde önemli başarılar elde eden Eren Holding; yurtiçinde 27, yurtdışında 9 olmak üzere toplam 36 şirket ve 8.500 çalışanıyla daha başarılı bir gelecek hedeflemektedir.

Eren Holding, faaliyet gösterdiği her alanda topluma karşı sorumluluklarının bilincinde hareket etmeyi temel prensip olarak kabul etmektedir. Topluma karşı sorumluluğun ise insana saygıyla başladığına inanmaktadır.

1)Bitlis Eren Üniversitesi

2007 yılında 2 bin dönümlük arazi üzerinde kurulan Bitlis Eren Üniversitesi’nde 2 enstitü, 3 yüksekokul, 5 fakülte ve 7 meslek yüksekokulu bulunuyor. Eren Holding’in en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bitlis Eren Üniversitesi’nde 9160 öğrenci ve 400’den fazla akademisyene bilimsel çalışma yapma imkanı sunuluyor. Fen Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İslami İlimler, Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri bulunan Bitlis Eren Üniversitesi’nde ayrıca 3 yüksekokul ve 7 meslek yüksekokuluyla birçok dalda eğitim veriliyor. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleriyle lisans üstü eğitim fırsatı sunan Bitlis Eren Üniversitesi’nin 7 farklı alanda araştırma merkezi de bulunuyor. Eren Holding tarafından yapımı tamamlanan Rektörlük, Fen Edebiyat, Mimarlık ve Mühendislik Fakülte binalarının yanı sıra Misafirhane ve Bitlis Eren Üniversitesi Memduh Eren Camii de bulunuyor.

2)Nurullah Eren Anadolu Öğretmen Lisesi

2004 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Bitlis Nurullah Eren Anadolu Öğretmen Lisesi; 12 derslik, 4 tam donanımlı laboratuvar, kapalı spor salonu, 220 kişilik pansiyon ve 22 öğretmen lojmanıyla “donanımlı eğitimciler” yetiştirmeye devam etmektedir. Tesisin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmasının ardından, her ay öğrencilerin yiyecek-içecek ve temizlik malzemeleri ihtiyaçlarının yanı sıra okulun yakacak ve demirbaş giderleri de Eren Holding tarafından karşılanmaktadır. 2007 yılı içerisinde, Bitlis Nurullah Eren Anadolu Öğretmen Lisesi Eğitim Kompleksi’ne 1.5 milyon dolar yatırımla yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan 60 kişilik ek yurt binasıyla, kız öğrencilerin eğitimi teşvik edilmektedir. Nurullah Eren Anadolu Öğretmen Lisesi’nin, 2011 yılı üniversite giriş sınavında ilk 1000 kişinin içinde 14 öğrencisi, ilk 50 kişinin içinde de 2 öğrencisi bulunmaktadır.

3)Bitlis İsmail Eren Spor Kompleksi

2006 yılında yatırım bedeli 5 milyon dolar olan olimpik yüzme havuzu ve çok amaçlı kapalı spor salonundan oluşan Bitlis İsmail Eren Spor Kompleksi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanarak öğrencilere hizmet vermeye devam etmektedir.

4)Bitlis Ziya Eren Spor Lisesi

Eren Holding Yönetim Kurulu üyesi Ziya Eren adına yapılan Ziya Eren Spor Lisesi, 24 derslik ve 170 öğrencisiyle 2014-2015 öğretim yılında eğitime başladı. Ziya Eren Spor Lisesi, sahip olduğu donanım ve altyapı sayesinde yalnızca Bitlis’te değil çevre illerdeki öğrencilere de spor eğitimi fırsatı sunuyor.

5)Zonguldak Eren Enerji Mesleki ve Teknik Lisesi

Eren Enerji tarafından Zonguldak’ta yapımı tamamlanan, Eren Enerji Mesleki ve Teknik Lisesi, 2014 yılı eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçti. 16 derslikli okul binası, 200 kişi kapasiteli yurt ve atölye binaları ile Eren Enerji Mesleki ve Teknik Lisesi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim olanağı sunuyor.

 

6)Zonguldak Muslu Konut Projesi

Eren Enerji’nin "Kentsel Dönüşüm" kapsamında Zonguldak'ta planladığı 60 hanelik toplu konut projesi bulunmaktadır. Konutlar öncelikle tesis inşaatı sebebiyle arazilerini satan bölge halkına maliyetinin yarısına devredilmektedir. Kentin yeniden yapılanması ve modernleşmesinde büyük önem taşıyan konutlar 10.500 m2 alan üzerine TSE standartlarına uygun malzemeler kullanılarak deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir.

X

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler