Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler

Eren Holding

Ali GÜLÇİÇEK, 21.01.2014, 30379 defa okundu.

Eren Holding 1969 yılında tekstil sektörüyle ticari yaşamına başlayan; enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento ve turizm alanlarında faaliyet gösteren ve Burberry, Nautica ve Gant gibi uluslararası markaların Türkiye temsilciliğini yapan Eren Holding ve bağlı şirketleri, enerji sektöründe özel sektörün en büyük elektrik üreticilerinden olup, kağıt sektöründe Türkiye’nin en büyük kağıt üreticisi ve ihracatçısı konumuna gelmişlerdir.

EREN HOLDİNG

1969 yılında tekstil sektörüyle ticari yaşamına başlayan; enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento ve turizm alanlarında faaliyet gösteren ve Burberry, Nautica ve Gant gibi uluslararası markaların Türkiye temsilciliğini yapan Eren Holding ve bağlı şirketleri yaptığı yatırımlarla, kağıt sektöründe Türkiye’nin en büyük kağıt üreticisi ve ihracatçısı, enerji sektöründe ise özel sektörün en büyük elektrik üreticilerinden biri haline gelmişlerdir. İç dinamizmi, tecrübesi, yönetim anlayışı ve toplam kalite felsefesiyle girdiği her sektörde önemli başarılar elde eden Eren Holding; yurtiçinde 25, yurtdışında 9 olmak üzere toplam 34 şirket ve 6000 çalışanıyla daha başarılı bir gelecek hedeflemektedir.

Eren Holding Anonim Şirketi, kuruluşundan bugüne kadar elde ettiği gelirlerin bir kısmını sosyal sorumluluk projelerine harcamaktadır. Bu kapsamda;

1) Eren Eğitim Vakfı:

Kurulduğu günden bugüne kadar her ay imkanları ölçüsünde başarılı öğrencilere burs veren vakıf, 31.12.2013 tarihi itibariyle toplam 411 öğrenciye burs vermeye devam etmektedir. Ayrıca, Holdingimiz yaklaşık 700 öğrenciye burs veren Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı’nın da ana sponsorlarından birisidir.

2) Nurullah Eren Anadolu Öğretmen Lisesi (12 Derslik+200 Öğrencilik Pansiyon+60 Yataklı Kız Öğrenci Pansiyonu +20 Dairelik Lojman) (Bitlis):

2007 yılında tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmıştır.

3) İsmail Eren Spor Kompleksi (Bitlis):

26.000 m² açık alan üzerine 6.650 m² kapalı olarak inşa edilmiş olup, 8 Ağustos 2006 tarihinde tamamlanmış ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmıştır.

4) Bitlis Eren Üniversitesi:

2007 yılında 2 bin dönümlük arazi üzerinde kurulan Bitlis Eren Üniversitesi’nde 2 enstitü, 3 yüksekokul, 5 fakülte ve 7 meslek yüksekokulu bulunuyor. Bitlis Eren Üniversitesi’nin maliyetinin % 50’si Eren Holding tarafından karşılanacak olup, bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi, Rektörlük Binası, Yahya Eren Konukevi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Memduh Eren Camii, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binalarının yapımı tamamlanarak Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim edilmiştir. 

5) Ziya Eren Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi (Bitlis):

Eren Holding A.Ş.ve bağlı Şirketleri ile Bitlis Valiliği arasında 2011 yılında imzalanan protokol gereği, 16 derslikli okulun kaba inşaatı Eren Holding tarafından yaptırılmış ve 2012 yılı sonunda T.C. Bitlisi Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir.

6) Enerji Teknik Meslek Lisesi (Zonguldak):

Zonguldak Çatalağzı beldesinde yapımına başlanan teknik meslek lisesi, 16 derslikli okul binası, 200 kişi kapasiteli yurt ve atölye binalarından oluşmakta olup, 2014-2015 yılı eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Holdingimiz bu tür sosyal harcamalara 2003 yılından bugüne kadar yaklaşık 40 milyon $ tutarında bir kaynak aktarmış bulunmaktadır.

Eğitime destek çalışmalarımız gelecek yıllarda da bütün hızıyla devam edecek, eğitim problemlerimizin çözümü adına ülkemize verilebilecek her türlü destek, ana amacımız olmaya devam edecektir.

7) Ahmet Eren Ekonomist Dergisinde

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Türk ekonomisinin her hafta nabzını tutan, ekonomideki tüm gelişmeleri büyük bir titizlikle takip eden haftalık Ekonomist Dergisine konuk oldu. Sanayi, enerji, perakende sektörleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili yapılan söyleşi derginin 12-18 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan sayısında yer aldı

.

 


X

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler