Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Duyurular
  • Son Duyurular

Üniversitemizde Yaşlılar Haftası Konferansı

Zekican Togay, 20.03.2013, 2114 defa okundu.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bakım Hizmetleri ve Yaşlı Bakımı Bölümü öğrencileri tarafından 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle konferans düzenlendi.

   Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bakım Hizmetleri ve Yaşlı Bakımı Bölümü öğrencileri tarafından 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle konferans düzenlendi.

   19 Mart 2013 tarihinde saat 10.00'da Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa akademik, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

   Yaşlılar Haftasını kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney; "Yaşlılar bilgi ve tecrübeleriyle bizim için büyük bir rehber durumundadırlar. Bitlis Eren Üniversitesi olarak yaşlı bakımının önemini anlamış ve bu alanda yaşlı bakımı programını açmış bulunuyoruz. Bu durum bizim için bir ayrıcalıktır. Bu konuya ne kadar önem verdiğimizi engelli bakımı yaşlı bakımı ve tüm sağlık hizmetleriyle ilgili hizmet programları ve bölümlerini açarak gösteriyoruz. Bu alandaki bölüm ve programlar dünyanın her yerinde büyük bir hızla yayılıyor. Özellikle bu bölümde okuyan öğrencilerimizi kutluyorum. Her doğan canlı yaşlanır ve ölür. Bu durum tabiatın bir kanunudur. Bir insan gençliğinde yaşlılara hürmet ediyorsa yaşlandığında ona saygı gösterecek gençlerle karşılaşacaktır. Yaşlılar Haftası'nı tekrar kutlarım" dedi.

   Yaşlılara gerekli saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğini dile getiren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdiresi Hatice Öntürk sözlerine şöyle devam etti; "1982 yılından beri 18-24 Mart ülkemizde ve tüm dünyada Yaşlılar Haftası olarak kutlanmaktadır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü ve Yaşlı Bakımı öğrencilerimiz böyle anlamlı bir program hazırladılar. Bu faaliyetlerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Büyüklerin varlığı ailenin temel birliğidir. Çocuklarımıza büyüklerimize sevgi ve saygıyı iyi bir şekilde anlatıp yaşlıların onların hayatındaki yerini iyi bir şekilde sağlamlaştırmamız gerekmektedir. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil hayatın her anında sevip saymalıyız ve her zaman yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Toplumumuz bu temel kural doğrultusunda toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bu gün gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarını azaltacak hangi yaşta olursa olsun tüm insanların daha sağlıklı daha huzurlu ve daha mutlu bir ömür geçirmelerini sağlayacaktır. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesidir. Üniversitemizde açılan Yaşlı Bakımı Programı bu alanda büyük sorumlulukla büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak hepimizin temel görevidir. Bu konuda tüm gençlerin gönüllülük ve farkındalık ilkesini kutlamak istiyorum. Ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkesine adayan büyüklerimizi yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir. Hiç kimse işe yaramayacak kadar yaşlı değildir. Tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutlarım" dedi.

   Yaşlılar Haftası programı okunan şiir ve film gösteriminin ardından son buldu.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler